Lieta všetko čo prežilo sezónu

13.10.2014 18:34

bol názov jednej z posledných tohtoročných letiskových akcií , ktorá sa konala dňa 27.9.2014 na našom letisku. Som rád, že počasie nám konečne prialo a mohli sme si lietanie užiť naplno. Náplňou dňa bola prevádzka modelov všetkých druhov spojená s so súťažným plachtením. Počas dňa sa striedalo slniečko so skoro zamračenou oblohou, ale dážď nás chvalabohu obišiel. No proste typické aprílové počasie. Zrána sme začali voľným lietaním pilotov, ktorí sa postupne striedali. Popoludní sme po krátkom briefingu zahájili 4 kolá na štýl F5J - teda z vytýčených bodov sme štartovali naraz asi 5ti piloti. Za seba musím uznať, plachtenie vo väčšom počte je omnoho zaujímavejšie ako v sóle. Pravidlá sme zjednodušili a nelietali sme na výškomery ani na pristátia, proste na čas 10 minút s motorom 30s. Kolá sme rozdelili na dve dvojice, medzi ktorými bol čas na dobitie batérií. Počas nich sme stihli zamračené počasie skoro nez termiky, ale počas ďalších kôl aj krásne slnečné a bezveterné počasie. Po ukončení súťažného lietania nasledovalo vyhodnotenie a ceny v podobe ovocia a vecných cien si odniesli:

1. Maťo Košút s modelom Grace

2. Matúš Dudáš s modelom Stork

3. Daniel Dian s modelom Gama NG:)

Bolo vidieť, že nikto sa v plachtarine nestráca a zaujímavé bolo aj porovnanie letových vlastností jednotlivých modelov.

Čo sa týka ostatného lietania, lietali akrobaty, vetrone, akrobatické vrtulníky. Veľmi zaujímavý model bol klzák s pomocným motorom ASW-27 s rozpatím 4,2m, ktorý priniesol Ľubko Tomík. Lietal krásna a vyskúšali si ho viacerý piloti. Som rád, že sme si všetci svoje éra odniesli spokojní a štastní domov.

Počas dňa sa o pilotov staral výborný klubový kuchtík, ktorý priebežne robil langoše, na ktorých si všetcia pochutili. Poďakovanie patrí aj Borisovi Masárovi, ktorý pripravil za pomoci svojej priateľky výborné opekané kuriatko. Ako chutilo si môžte pozrieť na fotkách:)

Chcem poďakovať všetkým zúčastneným, kuchtíkovi Miloškovi a Borisovi za výborné občerstvenie, pilotom za dobré výkony a spoluorganizátorom za pomoc a podporu a dúfam, že sa čoskoro opäť uvidíme pri podobnej akcii.

Fotky sú v nasledujúcom linku

plus.google.com/photos/107012617387083649442/albums/6064163890476714129?cfem=1&authkey=CMe-k4r49sbaNg

 

Marek

 

[l][a]

Späť

Kontakt

Raketomodelársky klub Dubnica nad Váhom
Partizánska 151/3
Dubnica nad Váhom
018 41

Správa webu
Ing. Tomáš Jankech
 
Ing. Marek Kováč
Navštívili nás

Všetky práva vyhradené © 2015-2016 Raketomodelársky klub Dubnica nad Váhom