Ročník 2014

Fúka, poďme z drakmi lietať alebo aj inak...
 
lietanie s drakmi bola akcia, ktorú sme úspešne absolvovali v podstate po prvý krát. Mala svoj dátum 11.10.2014 a tento deň bol naozaj vydarený. Akcia bola zameraná tentokrát na trošku odlišný druh lietania-lietanie s drakmi či už kúpenými alebo doma vyrobenými. Pripravené boli aj statické a letové ukážky členov RMK Dubnica, svoju stojánku mali priamo pred hangárom.
 
Prezentácia mala poďla programu začať o 10:00. Program sa však pozvolna menil a po neskoršom prihlásení súťažiach sa po dohode s náčelníkom klubu Karolom spustili dve súťažné kolá. Prvé trvalo 15 minút, počas ktorého dobre komentoval lietanie J. Dudáš st. Na nebi sa vznášli rôzne druhy drakov a odborná komisia vyberala favoritov na víťazstvo. Druhé kolo bolo v podstate dobrovoľné skrátené na 10 minút, ale zúčastnila sa ho väčšia polovica súťažiacich. Súťažilo sa v kategóriach domácich a kupovaných šarkanov, ďalej o najmenšieho šarkana, najkrajšieho, najzaujímavejšieho šarkana. Najmladší súťažiaci mal len 3 roky a najstarší cez 50.
 
Počasie bolo ukážkové, od skorého rána slniečko, vietor mal podľa predpovede začať cca 10:00. Predpoveď vyšla a počas súťaženia si držal zruba rovnakú silu, čo umožnilo väčšine súťažiacim ulietať celý čas. Rozhodujúca bola potom výška. Ostatné kategórie si medzi sebou vyhodnotili súťažiaci.
 
O spokojnosť zúčastnených sa opäť staral kuchtík Miloško, ktorý zabezpečoval langoše a párok v rohlíku.
 
Po vyhodnotení a oficiálnom ukončení šarkaniády nasledovala hromadná fotografia a pokračovali ukážky leteckých modelárov, poväčšine akrobatických modelov a vetroňov.
 
Chcem poďakovať chalanom, ktorý počas piatku zabezpečili vykosenie plochy- Karol a Boris, veľká vďaka:). Príjemná bola aj návšteva pána Mgr. Ublaniča, ktorý si prišiel zasúťažiť so svojou vnučkou. Ďakujeme.
 
Dúfam, že tieto akcie sa stanú akousi tradíciou nášho klubu, myslím si, že na nultý ročník vcelku vydarené.

Dátum

Miesto

Model-Airport RMK Dubnica

Fotogaléria

Kontakt

Raketomodelársky klub Dubnica nad Váhom
Partizánska 151/3
Dubnica nad Váhom
018 41

Správa webu
Ing. Tomáš Jankech
 
Ing. Marek Kováč

Príďte si s nami polietať...

Všetky práva vyhradené © 2015-2018 Raketomodelársky klub Dubnica nad Váhom