Deti-naši nástupcovia -ročník 2014

Pod týmto sloganom pri príležitosti Medzinárodného dňa detí klub zorganizoval 31. mája súťaže pre deti s ukážkami modelov. Akcia sa uskutočnila na klubovej ploche, ktorú  deň pred akciou vykosili Boris za účasti mojej maličkosti, čo účastníci akcie uvítali.
 
Akciu ukážkami štartu rakiet zahájili naši juniori z raketovej sekcie, Maťo Košút spolu s Borisom Cesnekom pripravili perfektný štart veľkej propagačnej rakety. Po ich ukážkach nebo nad hlavami prítomných detí, ich rodičov a priaznivcov modelárstva patrilo ukážkam rôznych modelov. Striedali sa modely poháňané elektomotormi a spaľovacími motormi. Deti zaujali hlavné veľké modely lietadiel a vrtuľníky. Spestrením boli rádiom ovládané modely bugín. Adam Jurčík trochu prinútil deti sa prebehnúť, keď cukríky vypustené z modelu dopadli mimo plochy letiska. Dobrovoľna a bez mučenia sa priznávam, že mám na tom podiel ja, keď som mu povedal, v ktorom mieste má cukríky z modelu vypustiť. No, niekedy vo výške smer vetra je trochu iný ako na zemi. Pred záverom akcie už s výsadkom takým, ako má byť, bolo všetko v poriadku. To bol „našepkávačom“ Jožko Barčík.
 
Akcií nepriala rýchlosť vetra pohybujúca sa až k hranici 7 m/s. Keď rýchlosť trochu sa znížila, začala súťaž gumou vystreľovacích hádzadiel. Po krátkej inštruktáži začal neuprostný súboj mezi prihlásenými deťmi. Takmer každé z nich malo minimálne jeden dlhší let. Všetci súťažili s jedným modelom, takže nikto sa nemohol vyhovárať, že mal zlý model. Po ukončení súťaže hádzadiel nasledovala súťaž v mini petangu (tak sme ju nazvali). Aj v tejto súťaži sme videli veľkú snahu prihlásených  o čo najlepší výkon. I keď tieto oceľové gule majú určitú hmotnosť, nikomu sa nepodarilo guľu pustiť na nohu, našťastie.
 
Veľmi nás potešila návšteva primátora Dubnice nad Váhom Ing.J.Gašparíka, ktorý so záujmom sledoval súťaže a ukážky modelov.Ďakujem všetkým, ktorí sa na príprave akcie podieľali, či už so svojimi modelmi v letových ukážkach alebo statickou ukážkou, členom klubu i priateľom z iných klubov. Všetci prítomní ocenili šikovnosť nášho kuchtíka Miloška Konečného, ktorí pripravoval hot-dogy, čaj, kávu a ponúkal veľmi chutné ovocné pudingy s nápisom RMK Dubnica pripravené jeho vnučkou Valikou. Čaj mal prívlastok „domovina“, pripravoval ho z čerstvo odtrhnutých kvetov  bazy, ktorá kvitne na okraji letovej plochy. Aby deti videli, ako organizujeme súťaže modelov, ich výkony merali stopkami alebo metrom Miro a Jozef Barčíkovci a Jurko Šilar s príveskami na krku s nápisom „ČASOMERAČ“ , výsledky boli spracovávané pomocou počítača a najlepší boli odmenení na stupňoch pre víťazov. Tento raz sa o ozvučenie celej akcie postaral Jurko Kováč, ktorému sa premiera vydarila. Akcia medzi prítomnými rodičmi mala priaznivý ohlas, niektorí sa vyjadrili, že takúto akciu doteraz klub neorganizoval a že by bolo dobre, keby sme ju organizovali každý rok.

Dátum

31. 5. 2014 / SOBOTA

Miesto

Letisko RMK Dubnica

/48.946233, 18.148730/

Fotogaléria

Kontakt

Raketomodelársky klub Dubnica nad Váhom
Partizánska 151/3
Dubnica nad Váhom
018 41

Správa webu
Ing. Tomáš Jankech
 
Ing. Marek Kováč

Príďte si s nami polietať...

Všetky práva vyhradené © 2015-2018 Raketomodelársky klub Dubnica nad Váhom