Dubnická vianočná hala 30.11.2013

03.12.2013 18:22

V športovej hale v Dubnici opäť rozvoniavajú placky a to je neklamný znak každoročného novembrovo-decembrového  podujatia s názvom „Dubnická vianočná hala“. Prihlásilo sa celkovo 53 súťažiacich vo vekových kategóriách  mladší, žiaci, starší žiaci, juniori a seniori z modelárskych klubov Trenčianska Turná,  Piešťany, Trenčín, Bánovce nad Bebravou,  Martin, Liptovský Mikuláš a z domáceho RMK. Určite hlavne vďaka bande mladých krásnychčasomeračiek, ktoré opäť dodala firma Juraj Dudáš ml. – časomeračky na každú akciu. Na každej súťaži, nie len halových modelov,  pre organizátora je česť privítať medzi súťažiacimi v súčasnosti najúspešnejšieho slovenského modelára, niekoľko násobného majstra sveta a Európy v rôznych letecko-modelárskych kategóriách a pritom neustále skromného Ivana Trégera z Liptovského Mikuláša. Sledovať let jeho špičkového  modelu s pohonom na gumový zväzok je nevšedný zážitok. Podobne sa očakával neúprosný "bratovražedný" súboj bratov Poloncovcov z Martina, ktorých modely taktiež vynikajú precíznym spracovaním a rôznymi technickými novinkami.

V skorých ranných hodinách (sobota 9:00), vyznávači halového lietania z celého okolia otvárali svoje prepravné boxy s modelmi a pripravovali sa na súťaž záletom modelu. Aj tie najlepšie halové modely letia iba tak, ako ich majiteľ nastaví. Pretože je každá hala trošku iná, je dôležité model „nastaviť“ tak, aby nenabúral počas letu do steny, do stropu a iných nástrah haly. Preto bol pred samotnou súťažou vyhradený súťažiacim čas na vyladenie hádzadiel.

Samotná súťaž začala okolo pol desiatej a niesla sa v pokojnej preeeeeeedvianočnej atmosfére. Kategórie odsýpali jedna radosť k čomu veľkou mierou prispieval Karol, ktorý sa ako každoročne ujal úlohy hlavného dispečera letovej prevádzky, ako aj moderátora súťaže.

V hale lietali modely rôznych tvarov, materiálov farieb a konštrukcii. Hlavnou zložkou je stále väčšinou balza, postupne (podľa poľského vzoru) nahrádzaná popronom, no už aj do týchto kategórii čoraz väčšmi preniká uhlík. Nie som si istý či to je modelmi, alebo šikovnosťou modelárov no priemerné časy dosahované v Dubnickej hale sa rok od roku zvyšujú. Jednoduchý príklad je Král dubnickej haly Miro Polonec ktorý navýšil minuloročný rekord haly o sekundu. Pre tých ktorý plánujú tento rekord prekonať, traste sa, je to už 43,5 s.

Ako to teda skončilo ? No to sa bližšie dozviete z výsledkov pod článkom ja si to aj tak presne nepamätám.

  • kategóriu F1N seniori ovládli opäť Poloncovci z Martina, najlepší z Dubničanov bol Jožko Barčík na peknom šiestom mieste
  • na stupienku víťazov sa viackrát objavili aj domáci modelári, napríklad taký Boris Cesnek sa pochlapil a vyhral kategóriu F1N juniori
  • F1N starší žiaci vyhral opäť neporaziteľný Samko Zachara z Trenčianskej Turnej
  • víťaz sa opakoval aj v kategórii F1N mladších žiakov kde konkurenciu prelietal Marcel Bučko z Piešťan v konečnom súčte až o 10 sekúnd

Vrtuľové modely sa lietali pomedzi hádzadlá F1N. Modely sa plazili popri strope a len sem-tam im bolo treba trochu pomôcť z lampy alebo inej stropnej prekážky (je to dovolené).

  • v kategórii N50 seniori sa prekvapenie nekonalo a víťaz Ivan Tréger z Liptovského Mikuláša si zaslúžene prebral zlato
  • víťazný let N50 starších žiakov predviedol Samko Zachara z Trenčianskej Turnej, keď konkurencii uletel o neuveriteľných 180 sekúnd

Samozrejme, nesmieme zabudnúť na otvorenú kategóriu papierových modelov. V tej sa žiadna revolúcia v stavbe neudiala a takzvaná „Chosé“ konštrukcia (prvý s ňou vyhral Jožko Barčík) vyhrala aj tento rok, ale bez nového rekordu haly.

  • Papierové hádzadlá seniori+juniori vyhral externý Dubničan Lubo Sládek nasledovaný pilotom Petrom Kováčom tiež r RMK Dubnica
  • Lepší čas ako Ľubo zaznamenal už len Erich Bučko z Piešťan, ten je  však ešte len žiak tak aj on odchádzal domov so zlatou medailou na krku.

 

Koniec dobrý, všetko dobré. Opäť sme sa stretli a trošku sme vymrzli, polietali si, vďaka Vladovi Matochovi sme mali halu parádne ozvučenú a Karol si mohol splniť svoj moderátorský sen, vďaka Milošovi „Kuchtíkovi“ a Simonke „pomocnici“ sme neumrzli hladný a bez kávy a čaju  a ... rumu ? Vďaka Ivetke, Ivke, Marte a Táni  sme mali odovzdávanie cien a časomeranie na vysokej úrovni. Medailisti si odnášali  domov okrem medailí a vecných cien aj nehmotné bozky dievčat, čo je určite motiváciou pre ostatných súťažiacich k lepším výsledkom na ďaľších našich súťažiach . A vďaka Vám, ktorý ste nás prišli podporiť či už aktívne alebo len tak posedávaním a pokecaním s kamarátmi sme mali super pohodovú súťaž ktorú si určite čoskoro zopakujeme.

 

Tomáš a Karol

[l]

Výsledkové listiny

Vianočná_hala_2013.pdf (246 kB)

 

Fotky

Pár mojich fotiek

 

Fotky od miloša

 

Videá

 

 

 

 

Späť

Kontakt

Raketomodelársky klub Dubnica nad Váhom
Partizánska 151/3
Dubnica nad Váhom
018 41

N50 Seniori

1 Ivan  Tréger 457,6 s
2 Tomáš Chuděj 420,4 s
3 Marian Vicena 420,3 s

 

N50 Starší žiaci

1 Samuel Zachara  263,9 s
2 Jakub Jančo 81,3 s
3 Michal Ježík 37,0 s

 

F1N Seniori

1 Miro  Polonec 84,9 s
2 Paľo  Polonec 80,9 s
3 Matej  Beták 74,9 s

 

F1N Juniori

1 Boris Cesnek 73,6 s
2 Marek Ježík 71,7 s
3 Samuel Slávka 67,6 s

 

F1N Starší žiaci

1 Samuel  Zachara 108,6s
2 Filip  Klobušický 90,7 s
3 Michal  Ježík 89,5 s
 

F1N Mladší žiaci

1 Marcel Bučko 68,7 s
2 Simon   Straka 49,3 s
3 Rastislav  Pevný 47,1 s
 

PAPIEROVÉ - Seniori a juniori.

1 Lubo Sládek 10,3 s
2 Peter Kováč 9,8 s
3 Jan Letko 9,2 s

 

PAPIEROVÉ - Žiaci

1 Erich Bučko 11,7 s
2 Samuel Zachara 10,4 s
3 Martin Košút 9,2 s

 

Správa webu
Ing. Tomáš Jankech
 
Ing. Marek Kováč

Príďte si s nami polietať...

Všetky práva vyhradené © 2015-2018 Raketomodelársky klub Dubnica nad Váhom